Knihy v edici - EDICE SVĚTOVÝ BESTSELLER

Silo

Hugh Howey


„Pokud tě nezabijí lži, udělá to pravda.“ Úvodní část kultovní postapokalyptické tril...


„Pokud tě nezabijí lži, udělá to pravda.“ Úvodní část kultovní postapokalyptické trilogie, která oslovila čtenáře po celém světě, vyšla ve čtyřiceti zemích a dvaceti jazycích.
V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. Odstartoval sérii, na niž úspěšně navázaly další dva díly, Turnus a Prach.

cena319 Kč
vychází30.03.2020
nakladatelstvíLaser

Hugh Howey


Po osmi letech práce kapitána jachty na východním pobřeží Spojených států se HUGH HOWEY (* 1975) přestěhoval do hor Severní Karolíny, aby tam uskutečnil svůj dětský sen: vydělávat si na živobytí psaním. Zanedlouho přijal práci v knihkupectví a psal každý den. Dnes žije na Floridě. Silo (Wool), původně rozsáhlejší povídka, bylo poprvé uveřejněno v létě 2011 na internetovém obchodu Amazon v rámci systému Kindle Direct Publishing, který umožňuje autorům vydat svá díla v digitální podobě, nezávisle a vlastním nákladem. Během několika měsíců si tato krátká práce bez jakékoliv propagace získala mezi čtenáři pověst, jež z ní doslova přes noc udělala bestseller. Postupně se začaly objevovat recenze volající po pokračování. V listopadu téhož roku začal Howey rozšiřovat text na román, který nyní držíte v ruce. Silo, uveřejňované na pokračování, se zrodilo ze spolupráce s čtenáři a neustále bere v potaz jejich názory a ohlasy. Nakonec se rozrostlo v třídílnou knižní sérii (romány Shift a Dust vyšly v roce 2013), překládanou dnes do více než dvaceti jazyků.

Další tituly autora

Silo


Hugh Howey
 Hugh Howey - Silo

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. ...

Turnus


Hugh Howey
 Hugh Howey - Turnus

Prequel k románu Silo - nejčtenější postapokalyptická sága současnosti. Co předcházelo ž...

Prach


Hugh Howey
 Hugh Howey - Prach

Kultovní román Silo čtenářům představil fascinující a propracovaný postapokalyptický svě...

Silo


Hugh Howey
 Hugh Howey - Silo

„Pokud tě nezabijí lži, udělá to pravda.“ Úvodní část kultovní postapokalyptické tril...

Písek


Hugh Howey
 Hugh Howey - Písek

Ztracený otec. Opuštěná rodina. Zapomenutý svět. Vítejte v Písku, dalším apokalyptickém t...299 Kč
299 Kč
279 Kč
319 Kč
279 Kč